Hakkımızda

Tek hedef müşteri memnuniyeti

1985 yılında Bilgen Otomotiv ile ticaret hayatına başlıyan şirketimiz siz değerli müşterilerimizin talepleri doğrultusunda 1994 yılında Bilgen Hidrolik Pnömatik adı altında 2. şirketini kurmuştur. Gerek otomotiv sektorunde gerekse hidrolik, pnomatik konusunda bölgesinde hizmet veren firmamız, ürün yelpazesi ve mühendislik hizmetlerinin kalitesi ile siz değerli müşterilerimizin beğenisini kazandı. Bu özgüven sonucunda şirketlerimiz 2008 yılı sonunda Bilgen Otomotiv San. Tic. A.Ş. adı altında birleşerek yeni genel merkezinde hizmete başlamıştır. Bayilikleri arasında dünyanın önde gelen markalarını bünyesinde barındıran şirketler toplulugu, rulman konusunda SKF bayiliği, Sızdırmalık konusunda KASTAŞ, SKT, SUPTEX, Mühendislik sızdırmazlığı ve endüstriyel yapıştırıcılar konusunda LOCTITE, Kayış konusunda BANDO, Hidrolik konusunda ATOS, MERT, ALFAGOMMA, KURTMAN, Pnomatik Konusunda MAG, UNIVER, CAMOZZI, HOERBIGER, Civata konusunda NORM, Sanayi tekerlekleri konusunda KAMA TEKER gibi markalara ev sahipligi yapmaktadır.
2006 yılından bu yana makine imalatı konusunda da hizmet veren firmamız istekleriniz doğrultusunda yeniliklere ve yatırımlara ara vermeksizin devam edecektir.

Kalite politikamız

Bilgen Otomotiv olarak Türkiye de hidrolik pnömatik ve rulman sistemleri kullanılan tüm sektörlerde bakım maliyetlerini minimuma indirmeyi, en uygun fiyatla en profesyonel servisi vermeyi temel görevimiz olarak kabul ederi. Bu çerçevede müşterilerimizin beklenti ve ihtiyaçları için en üst düzeyde değer yaratırken,  BİLGEN OTOMOTİV İş Ortakları ve çalışanları ile kamuoyu beklenti ve ihtiyaçlarını da gözetiriz.
İstanbul ve Kocaeli’nde Hidrolik Pnömatik Ve Rulman konusunda, hizmet kalitemizle ve konusunda uzmanlaşmış personelimizle Türkiye’de örnek gösterilmeyi hedefleriz.
Sürekli gelişimi prensip edinerek çalışanlarımızın, süreçlerimizin etkinliğini arttırmak için gereken şartları sağlayacak ve tüm kaynaklarımızı etkin ve açık bir iletişim sistemi ile yöneteceğiz.
Tüm bunları yaparken ana değerlerimiz arasında yer alan “Bağımsızlık, Tarafsızlık ve Dürüstlük” ilkelerinden hiçbir koşulda ödün vermeyeceğiz.